صف تست کرونا در فرودگاه امام و علت آن !

از آنجا که سفر از ایران به سایر کشورها بدون تست کرونا ممنوع اعلام شده و کشورهایی هستند که بدون گرفتن آزمایش PCR مسافران را به پرواز راه میدهند. فرودگاه امام (ره) تصمیم گرفته تا آزمایش کرونا را در فرودگاه از آنها بگیرد و همین مسئله موجب تشکیل صف های طولانی در فرودگاه شده است.

بر اساس بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی، مسافران در هنگام بازگشت به کشور باید برگه گواهی سلامت یا همان تست منفی PCR را برای ورود به ایران در اختیار داشته باشند، اما در ظاهر این دستورالعمل با تبصره و تفاوت به برخی شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده یا هر ایرلاینی با قوانین داخلی خود روی بخشنامه‌های صادره تبصره و اما و اگر گذاشته است.

همین امروز اگر مسافر پرواز تهران-استانبول یا تهران-تفلیس باشید، بدون تست منفی کرونا ایرلاین‌های داخلی و خارجی از مبدا فرودگاه امام ‌(ره) شما را سوار هواپیما نخواهند کرد و پس از رسیدن به کشور مقصد شما را به شهر مبدا باز می‌گردانند،اما به نظر می‌رسد شرایط برای مسافرگیری ایرلاین‌های ایرانی از مبدا کشورهای خارجی فرق دارد.

برخی شرکت‌های هواپیمایی داخلی از مبدا کشورهای اروپایی، آسیایی و کشورهای اطراف به مسافران خود اجازه می‌دهند بدون داشتن برگه PCR سوار هواپیما شده و وارد فرودگاه امام‌(ره) شوند. این مسافران هم پس از ورود به کشور در قسمت واحد بهداشت مرزی فرودگاه در صف ایستاده و تست کرونا از آنان گرفته می شود.

چند روزی است که تصاویری را در شبکه های اجتماعی میبینیم، حاکی از صف های طولانی مسافران در فرودگاه برای تست کرونا، این افراد باید ابتدا تست کرونا دهند و بعد اجازه خروج از فرودگاه را خواهند داشت. این افراد اگر ناقل باشند از آنها خواسته میشود تا چند هفته در منزل خود بمانند آن هم بدون هیچ نظارتی.

بسیاری از کارکنان فرودگاه امام که در واحد بهداشتی فرودگاه مشغول به کار هستند، به دلیل مواجه شدن با مسافرانی که ناقل بودن آنها مشخص نیست و بدون گواهی سلامت به ایران سفر کردند، به کرونا مبتلا شده و محل کار خود را ترک کردند. اکنون واحد بهداشتی فرودگاه با حداقل نیرو مشغول به کار میباشند و از مسافران تست کرونا میگیرند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.